Janowicz w drugiej rundzie Australian Open, Kubot odpadł

Rozstawiony z numerem 20. Janowicz po pięciosetowym boju 1/6, 4/6, 6/4, 6/2, 6/1 wyeliminował reprezentana Australii. Mecz trwał 2 godziny i 47 minut. Pierwsze dwa sety należały do Thompsona, który grał bardzo dobrze, nie popełniał błędów i często odczytywał zamiary „Jerzyka”. Po przerwach medycznych i zastosowaniu sprayu przeciwbólowego na wciąż niedoleczoną nogę Janowicz odżył i zaczął grać dużo lepiej – serwis przynosił punkty, a poruszanie po korcie przestało być utrapieniem. Komentatorzy powtarzają jak dużo szczęścia miał nasz gracz, któremu rywal pozwolił się rozkręcić. Miejmy nadzieję, że w kolejnym pojedynku z Pablo Andujarem nie będziemy świadkami tak długiego wchodzienia w mecz Polaka.

Łukasz Kubot również długo i dzielnie walczył, ale ostatecznie w piątym secie górą był Nikołaj Davydenko (6/3, 3/6, 6/3, 3/6, 4/6). W pewnym momencie czwartego seta Polak uskarżał się na zawroty głowy, widać było ogromne zmęczenie spowodowane uporczywym skwarem. Mimo to, Kubot wielokrotnie zadziwiał będącego niegdyś 3. w rankingu ATP Rosjanina tak, że ten po 3. secie zniszczył swoją rakietę. Łukasz walczył do samego końca, ze stanu 2:5 w ostatnim secie odrobił jeszcze stratę przełamania, ale ostatecznie nie starczyło mu sił. Łukaszowi należą się ogromne gratulacje za ambicje i serce do walki!

Pozostali rozstawieni, którzy awansowali:

Rozstawiony z 2. Novak Djokovic wygrał 6/3, 7/6, 6/1 ze Słowakiem Lacko.

Rozstawiony z 3. David Ferrer pokonał 6/3, 6/4, 6/4 Kolumbijczyka Alejandro Gonzaleza.

Rozstawiony z 7. Tomas Berdych grał z kazachskim tenisistą, Alekandrem Nedovyesovem. Czech awansował do 2 rundy pokonując 94-tego w rankingu ATP Nedovyesova 6/3, 6/4, 6/3.

Rozstawiony z 8. Stanislas Wawrinka również grał z reprezentatem Kazachstanu, Andreyem Golubevem. Wawrinka po wygraniu dwóch pierwszych setów 6/4, 6/1 mógł zejsć z kortu, ponieważ jego przeciwnik skreczował.

Rozstawiony z 9. Francuz Richard Gasquet w trzech setach 7/5, 6/4, 6/1 ograł swojego rodaka Davida Gueza.

Rozstawiony z 15. Włoch Fabio Fognini po wygraniu dwóch pierwszych setów 6/3, 6/2 mógł zejść z kortu, ponieważ jego przeciwnik Rosjanin Alex Bogomolov Jr. oddał mecz.

Rozstawiony z 23. Łotwin Ernests Gulbis potrzebował czterech setów 6/1, 4/6, 7/6, 6/2 by pokonać Argentyńczka Juana Monaco.