Radwańska w trzeciej rundzie Australian Open

Polka miała ogromne szczęście, ponieważ grała na klimatyzawanym korcie z zamkniętym dachem. W Melburne było dziś około 44 stopni. W pierwszej partii Polka nie miała żadnych problemów z Białorusinką Olgą Govorotsovą. Radwańska popełniła tylko 2 niewymuszone błędy, a 7 piłek zakończyła bezpośrednio. Miała też aż 89% wygranych piłek po pierwszym serwisie. 24-letnia Govorotsova nie miała w związku z tym zbyt wiele do powiedzenia. Dodatkowo popełniła aż 10 niewymuszonych błędów przy tylko 4 wygranych piłkach. Pierwszy set zakończył się po zaledwie 25 minutach, a 98. w rankingu WTA Białorusinka nie wygrała ani jednego gema. Po łatwym rozstrzygnięciu piewszej partii rozstawiona z numerem 5. Polka rozluźniła się i na początku drugiego seta doszło do przełamania. Govorotsova zaczęła grać lepiej, poprawiła się jakość jej pierwszego serwisu i popełniała mniej błędów. Jednak Agnieszka zdołała odrobić utratę gema i doprowadziła do stanu 4:4. Następnie sama przełamała Białorusinkę i po godzinie i 17 minutach zakończyła drugą partię wynikiem 7/5.

W następnej rundzie zmierzy się z Rosjanką Anastazja Pavlyuchenkovą. Będzie to 5 spotkanie tych tenisistek. Agnieszka 3 razy wygrała z 30. w rankingu WTA Rosjanką. Pavlyuchenkova pokonała Radwańską tylko raz w 2009 roku podczas turnieju w Indian Wells.

Przypominamy, że Michał Przysiężny nadal walczy o awans, trzymamy kciuki!