Przysiężny przegrywa z Tursunovem

57. w rankingu ATP, Polakowi nie udało się pokonać 28. w rankingu ATP Rosjanina. Przysiężny na początku meczu popełniał sporo niewymuszonych błędów. Przy stanie 3/2 miał dwa break-pointy, jednak nie zdołał przełamać Tursunova. Następnie doszło do serii przełamań. Niestety Michał wygrał tylko jednego gema serwisowego Tursunova, a sam został przełamany dwukrotnie. Rosjanin po 34 minutach wyszedł na prowadzenie 6/3. Druga partia wyglądała lepiej dla Polaka. Michał zaczął grać bardziej agresywnie i starał się wywierać presję na przeciwniku. Tursunov trochę się rozluźnił i Polak wykorzystał sytuację. Wyszedł na prowadzenie 5/2 i po 25 minutach wyrównał stan spotkania na po 1 w setach. Trzecia partia nie zaczęła się dobrze dla Polaka. Tursunov wrócił do formy z początku meczu. Zagrywał mocne, szybkie piłki z którymi nie radził sobie Michał. Rosjanin wyszedł na prowadzenie 5/2. Polak jednak nie odpuścił tego seta. Nawiązał walkę, znów wykorzystał chwilową dekoncentrację przeciwnika i wrócił do meczu. Doprowadził do rozgrywki tie-breakowej. Niestety Rosjanin zdobył dwa punkty przy serwisie Przysiężnego i wygrał tego seta. Czwarty set należał do Tursunova. Rosjanin pewnie wyszedł na prowadzenie 5/1 i po prawie dwóch godzinach zakończył to spotkanie w czterech setach 6/3, 3/6, 7/6, 6/2. Było to drugie spotkanie tych zawodników na korcie i drugi triumf Rosjanina.

Polska remisuje z Rosją 1:1. Jutro Mariusz Frystenberg i Marcin Matkowski zagrają przeciw Teymurasovi Gabashvili i Konstantinowi Kravchuk.

Transmisja spotkania o godzinie 11 w Canal + Family.