Bednarek i Dlouhy pokonali Djokovica i Gomez-Herrera

Novak Djokovic i Carlos Gomez-Herrera wystąpili w turnieju głównym dzięki dzikiej karcie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie lepsza okazała się para polsko-czeska. Po 38. minutach Bednarek i Dlouhy wygrali tę partię 7/5. W drugim secie sytuacja się odwróciła. Djokovic i Gomez-Herrera przejęli kontrolę nad meczem. Pozwolili Polakowi i Czechowi wygrać tylko jednego gema i po godzinie wyrównali stan spotkania na po 1. w setach. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był super tie-break. Tomasz Bednarek i Lukas Dlouhy nie mieli w nim większych problemów i po godzinie i 10. minutach zakończyli pojedynek 7/5, 1/6, 10-5 i awansowali do ćwierćfinału.

W następnej rundzie zagrają z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim albo Lukasem Rosolem i Andreasem Seppi.