Problemy liderki rankingu WTA w meczu drugiej rundy

59. w światowym rankingu Shvedova jest dwukrotną ćwierćfinalistką Rolanda Garossa. We wczorajszym meczu przysporzyła liderce rankingu WTA sporo problemów. Pierwszy set trwał aż godzinę i 10. minut. Do rozstrzygnięcia potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. Serena Williams obroniła w niej aż trzy piłki setowe, jednak ostatecznie wygrała sześć z ostatnich siedmiu piłek i wyszła na prowadzenie 7/6 (7). Druga partia należała już do Amerykanki. Oddała niżej notowanej Shvedovej tylko dwa gemy i po godzinie i 47. minutach zakończyła pojedynek 7/6 (7), 6/2.

Był to czwarty pojedynek tych tenisistek i czwarty triumf Williams.

W trzeciej rundzie Amerykanka zmierzy się z Caroliną Garcią. Będzie to ich trzecie spotkanie. W poprzednich meczach w dwóch setach wygrywała Serena.

Do trzeciej rundy awansowała także rozstawiona z numerem 4. Maria Sharapova. Rosjanka w drugiej rundzie spotkała się z Kurumi Nara. Pierwszego seta Sharapova wygrała 6/3, jednak druga partia trwała ponad godzinę i Rosjanka przegrywała w niej już 1/3, 0:30. Maria zdołała jednak odrobić straty i pokonała Japonkę 6/3, 6/4.