Hingis i Lisicki triumfowały w Miami

Sabine i Martina wystąpiły w turnieju głównym, dzięki dzikiej karcie, natomiast Rosjanki były rozstawione z numerem 2.

Mecz był wyrównany, ale to Szwajcarka i Niemka okazały się lepsze od Makarovej i Vesniny. Hingis i Lisicki potrzebowały godziny i 29.minut, żeby pokonać rozstawioną parę 4/6, 6/4, 10-5.

Jest to dopiero drugi turniej rozegrany wspólnie przez Martinę i Sabine. W drodze po tytuł Sony Open Tennis wygrały z trzema rozstawionymi parami: turniejową 5. Sanią Mirzą i Carą Black, turniejową 6. Andreą Hlavackovą i Lucie Safarovą i rozstawionymi z 2. Rosjankami.

Martina Hingis miała prawie sześcioletnią przerwę w grze. Jest to jej 38. tytuł zdobyty w grze podwójnej i pierwszy od 2007 roku. Sabine ma na swoim koncie 3. turnieje wygrane w deblu.