Hiszpański finał w Houston

W otwierającej partii rozstawiony z numerem 4. Verdasco wyszedł na prowadzenie 3/1. To jedno przełamanie wystarczyło, żeby po 40. minutach wygrał pierwszego seta 6/3. Początek drugiej partii należał do turniejowej 3. Nicolasa Almagro, który prowadził już z jednym przełamaniem 4/1. Jego przeciwnik nie dał jednak za wygraną. Odrobił utratę swojego gema serwisowego i wyrównał wynik tej partii na po 4. Do rozstrzygnięcia finałowego pojedynku potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. W niej lepszy okazał się niżej rozstawiony Fernando Verdasco. Po blisko dwugodzinnym pojedynku zakończył spotkanie 6/3, 7/6 (4).

Było to już 10. starcie tych tenisistów. Po raz siódmy lepszy okazał się Fernando Verdasco.

To 6. tytuł ATP zdobyty przez Hiszpana, czwarty wygrany na kortach ziemnych i pierwszy od 2010 roku. Za triumf otrzyma 250 punktów i $85,900.

Verdasco zagrał również w finale tego turnieju w grze podwójnej. W parze z Davidem Marrero przegrali z braćmi Bryan 6/4, 4/6, 11-9.