Magda Linette ćwierćfinalistką turnieju w Kuala Lumpur

W otwierającej partii Polka była bezwzględna dla 192. w rankingu WTA Kichenok. Magda oddała Ukraince tylko jednego gema i w niewiele ponad 30 minut wyszła na prowadzenie 6/1. W drugim secie przy wyniku 30:15 dla Linette spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu. Przerwa nie pomogła Kichenok. Magda po 50. minutach wygrała drugiego seta i zakończyła pojedynek 6/1, 6/2. Było to drugie starcie tych tenisistek. Poprzednio grały ze sobą w tym roku w kwalifikacjach do Australian Open, wtedy również lepsza była Linette.

O półfinał imprezy Magda zagra z Ling Zhang albo rozstawioną z numerem 2 Shuai Zhang.

Polka gra jeszcze dzisiaj z Eleni Danilidou o awans do ćwierćfinału przeciw Alyssie Boey i Zi Yang.