Fyrstenberg i Matkowski żegnają się z Monte-Carlo Rolex Masters

Pojedynek II rundy od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwszego seta po długiej walce wygrali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. W drugiej partii żadna z par nie straciła gema przy swoim podaniu i set zakończył się tie-breakiem. Niestety Polacy zdobyli w nim tylko 3 punkty i po godzinie i 40. minutach Nestor i Zimonjic wyrównali wynik meczu na po 1 w setach. Do rozstrzygnięcia morderczego spotkania potrzebny był super tie-break. W nim lepsza jednak okazała się rozstawiona para. Daniel Nestor i Nenad Zimonjic zakończyli mecz 6/7 (6), 7/6 (3), 10-7.

O połfinał Kanadyjczyk i Serb zagrają z Roberto Bautistą-Agutem i Andreasem Seppi bądź z Romainem Arneodo i Benjaminem Balleretem.

Za występ w Monte-Carlo Rolex Masters Fysrtenberg i Matkowski otrzymają €11,080. W zeszłym roku także odpadli z tej imprezy w drugiej rundzie.