Ula Radwańska przegrała z Marią-Teresą Torro-Flor

Urszula bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z notowaną na 69. miejscu w rankingu WTA Hiszpanką. Przełamała Marię-Teresę i wyszła na prowadzenie 3/1. Mimo wszystko pojedynek nie był łatwy, dopingowana przez publiczność Torro-Flor momentami była bardzo niebezpieczna. Ula zdołała wygrać jeszcze jednego gema przy serwisie Hiszpanki i było już 5/2 dla Polki i jej serwis. Niestety Maria-Teresa urwała tego gema i wygrała jeszcze jednego. Na twarzy Radwańskiej w trakcie przerwy było widać łzy, zdołała się jednak zmobilizować i po 45. minutach Polka zakończyła otwierającą partię 6/4. Drugi set należał tylko i wyłącznie do Torro-Flor. Rozpędzona Hiszpanka nie popełniała błędów i Urszula nie potrafiła jej zatrzymać. Maria-Teresa nie oddała Polce ani jednego gema i po zaledwie 21. minutach wyrównała wynik meczu na po 1 w setach. Decydująca partia była bardzo zacięta do wyniku 2/1 dla Hiszpanki. Później Polka nie wygrała już ani jednego gema. Maria-Teresa Torro-Flor zakończyła mecz 4/6, 6/0, 6/1 w godzinę i 46. minut. Polska – Hiszpania 1:1.

Tenisistki spotkały się na korcie dopiero drugi raz. Poprzednio lepsza była Polka.

Jutro od godziny 11:00 w TVP Sport transmisja dalszych zmagań polskiej drużyny w Barcelonie. Pierwszy mecz rozegrają Agnieszka Radwańska i Maria Teresa Torro-Flor. Będzie to ich drugie starcie, w 2013 roku na US Open Agnieszka wygrała w dwóch setach.