Pewny triumf Agnieszki Radwańskiej

W pierwszej rundzie Polka miała wolny los. O awans do ćwierćfinału 3. w rankingu WTA Agnieszka zmierzyła się z Robertą Vinci. Radwańska nie miała w tym spotkaniu większych problemów. W otwierającej partii przełamała Włoszkę przy wyniku 3:2 i wyszła na prowadzenie 4:2. Ten jeden gem zdobyty przy podaniu Vinci wystarczył, żeby Agnieszka po 49 minutach wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia należała już tylko do naszej najlepszej zawodniczki. Polka wyszła na wysokie prowadzenie 4:0. 20 w światowym rankingu Włoszka zdołała wygrać jeszcze dwa gemy, ale to nie wystarczyło i po godzinie i 20 minutach Agnieszka Radwańska zakończyła mecz drugiej rundy 6:3, 6:2. Było to ich siódme spotkanie na korcie i szósty raz Polka okazała się lepsza od Włoszki.

O półfinał Agnieszka zagra z Marią Sharapovą. Będzie to już jedenaste starcie tych zawodniczek. Poprzednio osiem razy lepsza była Rosjanka, dwa Polka. Maria ma również najwyższy procent meczów wygranych na mączce ze wszystkich tenisistek.

W zeszłym roku Radwańska nie brała udziału w tej imprezie.