Łukasz Kubot nie zagra w turnieju głównym

Jego dzisiejszym przeciwnikiem był Rosjanin Teymuraz Gabashvili. Tenisiści spotkali się w tym tygodniu już drugi raz na kortach. Poprzednio grali ze sobą w I rundzie podczas Portugal Open. Wtedy lepszy okazał się Łukasz, wygrał mecz w dwóch setach 6:3, 7:5. Dzisiaj niestety Polak uległ rozstawionemu z numerem 3 Rosjaninowi. Kubot zdołał ugrać w tym spotkaniu tylko 6 gemów. Po godzinie i 21 minutach Teymuraz Gabashvili wygrał pojedynek ostatniej rundy kwalifikacji 6:3, 6:3. Było to ich drugie starcie i pierwsza wygrana Rosjanina.

Za występ 76. w rankingu ATP Kubot otrzyma €2,985 i 16 punktów. Łukasz gra jeszcze w tym turnieju w grze podwójnej, w parze z Robertem Lindstedtem. Polak i Szwed są rozstawieni z numerem 7 i w pierwszej rundzie mają wolny los. O ćwierćfinał zagrają z Mariusz Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim, bądź Jamie Murrayem i Johnem Peersem.