Fyrstenberg i Matkowski zagrają o ćwierćfinał Mutua Madrid Open

Mecz pierwszej rundy trwał niewiele ponad godzinę. Pierwszego seta bez problemu wygrali John Peers i Jamie Murray. Australijsko-brytyjska para dwukrotnie przełamała Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego i po 22. minutach wyszła na prowadzenie 6:2. Druga partia była zacięta do wyniku po 3, od tego stanu Polacy zdobyli 3 gemy z rzędu i wyrównali pojedynek na po 1 w setach. W super tie-breaku przegrywali 1:3, ale nie poddali się, oddali Peersowi i Murray’owi jeszcze tylko 3 punkty i zakończyli mecz 2:6, 6:3, 10-6.

W zeszłym roku Mariusz i Marcin odpadli z tej imprezy w drugiej rundzie.

O ćwierćfinał zagrają z rozstawionymi z numerem 7 Łukaszem Kubotem i Robertem Lindstedtem.

Łukasz Kubot awansował dzisiaj także do III rundy Mutua Madrid Open w grze pojedynczej.