Wygrany maraton Łukasza Kubota

Sklasyfikowany na 78. miejscu w rankingu ATP Łukasz w drugiej rundzie Mutua Madrid Open zmierzył się z Gillesem Simonem. Otwierająca partia była bardzo wyrównana, Kubot przełamał Francuza dopiero przy wyniku po 5 i po trwającym ponad godzinę pierwszym secie zakończył go 7:5. W drugiej partii Łukasz troszkę opadł z sił i Francuz przejął kontrolę nad spotkaniem. Simon oddał Polakowi tylko dwa gemy i wyrównał wynik pojedynku na po 1 w setach. W decydującej partii Łukasz już na początku wygrał gema przy podaniu Simona i prowadził 3:1, Francuz nie dał jednak tak łatwo za wygraną, odpracował utratę przełamania i wyrównał wynik. Łukaszowi udało się zdobyć jeszcze jednego gema przy serwisie rywala i po dwóch godzinach i 29. minutach zakończył mecz 7:5, 2:6, 6:4. Było to drugie starcie tych zawodników i pierwsza wygrana Polaka nad Francuzem.

O ćwierćfinał Łukasz zagra z Roberto Bautistą Agutem. Także będzie to ich drugie spotkanie. Poprzednio w tym roku w Barcelonie Hiszpan w dwóch setach pokonał Kubota. Łukasz gra także w tej imprezie w grze podwójnej w parze z Robertem Lindstedtem. W drugiej rundzie tenisiści zmierzą się z Mariusz Fysrtenbergiem i Marcinem Matkowskim.

W zeszłym roku Polak odpadł z tego turnieju w pierwszej rundzie kwalifikacji.