Berdych pokonał Dimitrova

Pierwsza faza meczu nie układała się poprawnie dla szóstej rakiety świata, bowiem Dimitrov zaskakiwał wieloma trudnymi zagraniami i zwyciężył seta. Na drugą partię Berdych wyszedł bardziej skoncentrowany i to on dyktował warunki, wygrywając swoje podania oraz przełamując rywala. Trzeci set zdecydowanie źle ułożył się dla Dimitrova, gdyż Bułgar popełniał wielę niewymuszonych błędów, co wkrótce doprowadziło do stanu 4:0 dla Berdycha. Po godzinie oraz 49 minutach w następnej rundzie madryckich rozgrywek zameldował się Tomas Berdych.

Występ w tegorocznym turnieju prawdopodobnie zagwarantuje Dimitrovowi utrzymanie się na czternastej pozycji w rankingu ATP. Następne zawody, w jakich weźmie udział, to startujące za tydzień rozgrywki w Rzymie.