Fyrstenberg i Matkowski zwycięzcami „polskiego” meczu

Dzisiejsze spotkanie o ćwierćfinał debla Mutua Madrid Open nie miało prawa nikogo rozczarować. Mimo zaciętej walki obu ekip, to „Matka” oraz „Frytka” znaleźli się w następnej rundzie rozgrywek. Jednakże ich przeciwnicy nie sprzedali tanio swej skóry, bowiem mecz był bardzo wyrównany. Co więcej, polsko-szwedzki duet miał również na swoim koncie piłkę meczową.

Pierwszy set opiewał w przełamanie zespołu Kubota, natomiast druga partia była dużo bardziej emocjonująca. Przy stanie 1:3, Kubot i Lindstedt doprowadzili do wyrównania, a w konsekwencji do zwycięzkiego seta. Trzecia partia była za to kwintesencją tenisa. Emocjonujący super tie-break zbliżał do zwycięstwa to jedną, to drugą drużynę. Fyrstenberg i Matkowski dwukrotnie wypracowali sobie solidną przewagę, która jednak była błyskawicznie niwelowana przez rywali. Niewykorzystane piłki meczowe doprowadziły nawet do stanu 11:10 dla Kubota i Lindstedta i to ten zespół mógł rozstrzygnąć o losach tego spotkania. Tak się jednak nie stało, a po kilku następnych piłkach to duet Fyrstenberg/Matkowski cieszył się ze zwycięstwa.

Rywalami naszych najlepszych deblistów będą w kolejnej rundzie bracia Bryanowie.