Kubot odpada w singlu z Mutua Madrid Open

Kubot odpada w singlu z  Mutua Madrid Open

Początek spotkania był wyrównany. Swoje gemy serwisowe wygrywał zarówno Kubot, jak również jego rywal. Momentem przełomowym był piąty gem, w którym lubinianin został przełamany. Po dwóch następnych gemach stan meczu wynosił 5:2 dla Bautisty-Aguta. Kubot jednak znacznie odrobił straty, lecz poniósł klęskę w pierwszym secie, ugrywając cztery gemy.

Drugi set był dużo mniej udany dla Kubota, gdyż popełniał wiele błędów, a jego gra pod siatką była bardzo mało skuteczna. Bautista-Agut pewnie zwyciężył w drugim secie 6-2, prezentując bardzo efektywny tenis i przechodząc do ćwierćfinału.

Łukasz Kubot nie żegna się jeszcze z Madrytem, bowiem czekają go rozgrywki deblowe. Jeszcze dziś podejmie wraz z Robertem Lindstetem polski duet Mariusz Fyrstenberg-Marcin Matkowski.