Bracia Bryan pokonali Polaków

Niestety w ćwierćfinale trafili na rozstawionych z numerem 1 Boba i Mike’a Bryana. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadna z par nie traciła gemów przy swoich podaniach i do rozstrzygnięcia tej partii potrzebny był tie-break. W nim bracia Bryan prowadzili już 5:2, Mariusz i Marcin wygrali jeszcze dwa punkty, ale chwilę później to Amerykanie zakończyli tego seta 7/6 (4). W drugiej partii Polacy zostali przełamani w drugim gemie. Ten jeden gem wystarczył amerykańskiemu duetowi, żeby po godzinie i 4. minutach pokonać Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w dwóch setach 7/6 (4), 6/3.

O finał Amerykanie zagrają z rozstawionymi z numerem 4 Fernando Verdasco i Davidem Marrero bądź turniejową 8 Rohanem Bopanną i Aisamem-Ul-Haq Qureshim.

Za występ na Mutua Madrid Open Polacy otrzymają €27,270 i 180 punktów. W zeszłym roku odpadli z tej imprezy w drugiej rundzie.