Nadal w finale Mutua Madrid Open

Tym sposobem tenisista urodzony na Majorce melduje się w finale Madrid Mutua Open, w którym spotka się z Keiem Nishikorim bądź Davidem Ferrerem. Jeśli Nadal pokona rywala w ostatnim etapie tej imprezy, to sięgnie po madryckie trofeum czwarty raz w życiu. Warto również przypomnieć, że ubiegłorocznym zwycięzcą, pokonując Stanislasa Wawrinkę, był właśnie „Rafa”.

27-latek potrzebował godziny oraz 43 minut, by odprawić Bautistę-Aguta w dwóch setach 6-4 oraz 6-2. O ile pierwsza partia spotkania była dość wyrównana, to faworyt rozwiął w drugim secie wszelkie wątpliwości, co do tego, kto powinien być w finale.

Bautista-Agut pierwszy raz w karierze zamelduje się w trzydziestce najlepszych tenistów świata. 26-latek doratł w tym sezonie do półfinału rozgrywek w Auckland, a także wyeliminował Juana Martina del Potro z Australian Open.