Maria Sharapova zdobyła drugi tytuł w tym sezonie

Pierwszy set należał tylko i wyłącznie do turniejowej 4 Simony Halep. Wyżej notowana Rumunka oddała swojej bardziej utytułowanej rywalce tylko jednego gema. W zaledwie 30 minut Simona wygrała pierwszą partię 6:1. W drugim secie sytuacja się odwróciła, tym razem to Rosjanka nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce. Po godzinie i 14 minutach Maria Sharapova wyrównała wynik pojedynku na po 1 w setach. W decydującej partii Sharapova prowadziła już 4:1 z dwoma przełamaniami, Rumunka zdołała odrobić utratę jednego gema serwisowego i wygrać jeszcze jeszcze jednego gema przy swoim podaniu, ale to nie wystarczyło. Po blisko dwóch godzinach Rosjanka zakończyła finałowy mecz 1:6, 6:2, 6:3. Było to trzecie starcie tych zawodniczek i trzeci triumf Sharapovej nad Halep.

Za wygraną Maria otrzyma 1000 punktów i €698,720. W zeszłym roku Sharapova przegrała w finale tej imprezy z Sereną Williams. To 31. turniejowe zwycięstwo w karierze Rosjanki i drugi tytuł WTA zdobyty w tym sezonie.