Tsonga pokonał Dolgopolova

Tsonga był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. 11. na świecie tenisista chciał pokazać się z jak najlepszej strony, zwłaszcza po odpadnięciu w drugiej rundzie Madrid Mutua Open, co miało miejsce tydzień temu. Francuz przegrał bowiem z Santiago Giraldo.

Pierwszy set był zdominowany przez Tsongę, który grał bardzo poprawnie. W drugim gemie przełamał rywala i systematycznie punktował, co doprowadziło do stanu 5:1 przy podaniu jedenastej rakiety świata. Tsonga nie zdołał jednak wygrać gema i set potrwał trochę dłużej, gdyż zakończył się wynikiem 6:3.

Podczas drugiej partii coraz częściej do głosu dochodził Dolgopolov, który znacznie poprawił swoją grę, co zaowocowało stanem 4:1 dla Ukraińca. Jednakże Tsonga wziął się w garść, wyrównał, a następnie rozegrał tie-breaka na swoją korzyść, pieczętując swoją wygraną w meczu.