Agnieszka odpadła z rzymskiego turnieju

Rozstawiona z numerem 3 Polka w otwierającej partii już na samym początku została przełamana przez Serbkę. Ten jeden gem wystarczył, żeby Jelena Jankovic wygrała tego seta 6:4. W drugiej partii Agnieszka wyszła na prowadzenie 4:2, niestety od tego momentu turniejowa 8 Jankovic wygrała 4 gemy z rzędu i po godzinie i 47 minutach zakończyła ćwierćfinałowe spotkanie 6:4, 6:4. Było to siódme starcie tych zawodniczek i dopiero druga wygrana Serbki nad Polką.

O finał Jelena zagra z Sarą Errani. Będzie to ich trzeci pojedynek. Poprzednio raz lepsza była Serbka, raz Włoszka.

W zeszłym roku Agnieszka odpadła z tego turnieju w drugiej rundzie po porażce z Simoną Halep. Za tegoroczny występ otrzyma 190 punktów i €44,500.