Novak Djokovic ograł Davida Ferrera

„Djoko” pokonał Ferrera w ramach Internazionali BNL d’Italia 7-5, 4-6, 6-3. Mecz ten trwał dwie godziny i 32 minuty.

Pierwsza partia była bardzo zacięta. Przy stanie 5-3, 26-letni Serb został przełamany. Nie dało to jednak Ferrerowi zwycięstwa w pierwszym secie, bowiem jego rywal zdołał go również przełamać. Djokovic wygrał seta 7-5.

Hiszpan dominował za to w drugim secie. Postawił bardzo trudne warunki i przełamał Djokovica, pewnie wygrywając drugą partię 4-6.

Trzeci set przyniósł słabszą dyspozycję Ferrera, co druga rakieta świata skrupulatnie wykorzystywała. Djokovic dwukrotnie przełamał rywala i zwyciężył cały mecz. Tym samym, Serb wygrał swój 41. ćwierćfinał World Tour Masters 1000 w życiu. Jego rywalem w półfinale będzie Milos Raonic.