Sara Errani pierwszą finalistką Internazionali BNL d’Italia

W otwierającej partii Serbka prowadziła z przełamaniem 2:1. Od tamtej pory to jednak Włoszka przejęła kontrolę w półfinałowym pojedynku. Turniejowa 10 Sara Errani oddała Jankovic już tylko jednego gema i po 50 minutach zakończyła tego seta 6:3. W drugiej partii sytuacja się odwróciła i Jelena wyraźnie dominowała na korcie, prowadziła już nawet 4:1, ale od tego momentu Sara wróciła do dyspozycji z pierwszej partii, wygrała 4 gemy z rzędu i serwowała, żeby zakończyć ten pojedynek. Jankovic zdołała przełamałać ją jeszcze jeden raz i wyrównać wynik na po 5. Jednak to Errani wygrała kolejne dwa gemy z rzędu i po godzinie i 50 minutach wygrała mecz 6:3, 7:5. W całym pojedynku Włoszka popełniła tylko 11 niewymuszonych błędów przy 28 Serbki.

Było to ich trzecie starcie na korcie i drugi triumf Włoszki nad Serbką. W ćwierćfinale Sara pokonała Na Li. Było to jej pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z pierwszej trójki rankingu WTA. O tytuł tej imprezy (pula nagród €2,120,000) zagra z rozstawioną z numerem 1 Sereną Williams albo Aną Ivanovic. Errani jest także pierwszą Włoszką od 1985 roku, która wystąpi w finale tego turnieju.

Jelena Jankovic jest dwukrotną triumfatorką tej imprezy z roku 2007 i 2008. Za tegoroczny występ otrzyma € 96,595 i 350 punktów.