Serena Williams po raz trzeci zagra w Rzymie o tytuł

Rozstawiona z numerem 1 Amerykanka nie dała w pierwszej partii Serbce żadnych szans. Ana Ivanovic zdołała ugrać tylko jednego gema przy swoim podaniu i po 31 minutach było 6:1 dla Sereny Williams. W drugim secie Ana odnalazła swój rytm, grała świetnie, dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na wysokie prowadzenie 4:0. Williams zdołała wygrać jeszcze zaledwie dwa gemy i po godzinie i 11 minutach było po 1 w setach. W decydującej partii Serena wróciła do formy z pierwszego seta. Serbka nie miała na nią żadnego sposobu, dużo piłek wyrzucała i Amerykanka wykorzystywała tą sytuację. Rozstawiona z numerem 11 Ana wygrała w tym secie tylko jednego gema. Po godzinie i 38 minutach Williams zakończyła spotkanie w trzech setach 6:1, 3:6, 6:1.

Panie zagrały ze sobą po raz szósty i po raz piąty Serena okazała się lepsza od Any, chociaż w tym sezonie w IV rundzie Australian Open to Serbka wygrała mecz z Amerykanką.

Serena była dwukrotnie w finale tej imprezy i wygrała obydwa z nich. W tym roku o tytuł Internazionali BNL d’Italia zagra z Sarą Errani. Bilans jest bezlitosny dla Włoszki, wszystkie poprzednie pojedynki wygrała Williams.

Ivanovic w zeszłym roku odpadła z tego turnieju w swoim pierwszym pojedynku, przegrała wtedy z Ulą Radwańską. Za występ w tym sezonie otrzyma €96,595 i 350 punktów.