Kolejna porażka Michała Przysiężnego

21-letni Chorwat dostał się do turnieju głównego przechodząc przez kwalifikacje.

Polak słabo rozpoczął spotkanie pierwszej rundy. Został przełamany przez Delica na samym początku i przegrywał już 0:3. Zdołał jednak odzyskać utratę przełamania i wyrównał wynik pojedynku. Niestety przy wyniku 6:5 dla Chorwata, Mate jeszcze raz wygrał gema przy podaniu Michała i zakończył otwierającą partię po 43. minutach 7:5. Drugi set był bardzo wyrównany, ale znów pod koniec partii 211 w rankingu ATP Delic przełamał Michała i po godzinie i 21. minutach wygrał mecz w dwóch setach 7:5, 7:5. Było to pierwsze starcie tych tenisistów.

Za występ na Düsseldorf Open Michał otrzyma €4,385. To 12. przegrany mecz z rzędu Polaka. W zeszłym roku Przysiężny nie brał udziału w tej imprezie.

Mate Delic w drugiej rundzie zagra z Dustinem Brownem, który gra w tej imprezie, dzięki dzikiej karcie. Również będzie to ich pierwszy pojedynek.