Bouchard i Pliskova zagrają o tytuł Nürnberger Versicherungscup

W drodze do finału 64. w rankingu WTA Czeska wyeliminowała dwie rozstawione zawodniczki. W ćwierćfinale w dwóch setach turniejową 1 Angelique Kerber i dzisiaj turniejową 4 Elinę Svitolinę. Otwierająca partię bez problem wygrała Svitolina. 19-letnia Ukrainka oddała Pliskovej tylko dwa gemy i po 27. minutach wyszła na prowadzenie 6:2. Jednak w kolejnych dwóch setach na korcie panowała już Karolina Pliskova. Svitolinie udało się wygrać zaledwie trzy gemy. Po godzinie i 24. minutach Karolina zakończyła półfinałowy pojedynek 2:6, 6:1, 6:2. Było to ich drugie starcie i druga wygrana Czeszki nad Ukrainką.

To trzeci finał imprezy z cyklu WTA dla Pliskovej. W 2013 w Kuala Lumpur wygrała jeden z nich.

W finale w Norymberdze spotka się z rozstawioną z numerem 2 Eugenie Bouchard, która wygrała dzisiaj w dwóch setach 6:4, 6:3 z Karin Knapp. 20-letnia Kanadyjka stanie przed szansą zdobycia swojego pierwszego turnieju WTA. Do tej pory była w finale tylko raz, dwa lata temu w Osace. Przegrała wtedy ze Samanthą Stosur.

Bouchard i Pliskova zagrają ze sobą po raz drugi. Poprzedni mecz w 2013 roku podczas US Open w trzech setach wygrała Kanadyjka.