Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie French Open

W pierwszej rundzie trzecia rakieta świata, Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Chinką Shuai Zhang. Otwierająca partia była festiwalem przełamań, tylko jeden gem został wygrany przez serwującą tenisistkę. Przy wyniku 4:3 dla Polki udało się to właśnie Agnieszce Radwańskiej. Polka wygrała tego gema, jeszcze raz przełamała rywalkę i po 42. minutach wyszła na prowadzenie 6:3. Set był pełen długich, ładnych wymian jak i wielu prostych błędów. W drugiej partii Agnieszka nie dała już jednak Shuai Zhang żadnych szans. Polka była nie do pokonania, nie oddała Chince ani jednego gema, wykorzystała pierwszą piłkę meczową i w niewiele ponad godzinę zakończyła mecz 6:3, 6:0.

Było to drugie starcie tych tenisistek i druga wygrana Polki nad 34. w rankingu WTA Chinką.

O awans do trzeciej rundy Agnieszka zagra z Karoliną Pliskovą albo Mathilde Johansson, która gra w turnieju głównym, dzięki dzikiej karcie.