Pierwszy dzień Rolanda Garrosa bez niespodzianek

Liderka światowego rankingu, Serena Williams w zaledwie godzinę i 20 minut wyeliminowała 135 rakietę świata Alize Lim. Dwukrotna triumfatorka tej imprezy pokonała reprezentantkę gospodarzy w dwóch setach 6:2, 6:1. Panie spotkały się na korcie po razy pierwszy.

Starsza siostra Sereny, Venus po raz drugi wygrała z 80 w światowym rankingu Belindą Bencic. Williams spędziła na korcie dwie minuty krócej niż siostra i pokonała Bencic 6:4, 6:1.

Rozstawiona z numerem 31 Daniela Hantuchova potrzebowała trzech setów, żeby awansować dalej. Słowaczka wyeliminowała Jovanę Jaksic 2:6, 6:2, 6:4.

Odpadła natomiast powracająca na korty po kontuzji, Maria Kirilenko i triumfatorka z 2010 roku, Francesca Schiavone. Rosjanka przegrała 1:6, 2:6 z Johanną Larsson, a Włoszka 3:6, 3:6 z Ajlą Tomljanovic.

Monica Niculescu- Kaia Kanepi [25] 5:7, 6:3, 6:1

Były lider rankingu ATP, Roger Federer bez problemu pokonał Lukasa Lacko w trzech setach 6:2, 6:4, 6:2. Panowie spotkali się na korcie po raz drugi i drugi raz Szwajcar okazał się lepszy od Słowaka.

Pozostali rozstawieni tenisiści także awansowali. Jo-Wilfried Tsonga wyeliminował Edourada Rogera-Vasselin 7:6, 7:5, 6:2, John Isner pokonał Pierre’a-Huguesa Herberta 7:6, 7:6, 7:5, Milos Raonic– Kyrgiosa 6:3, 7:6, 6:3, Alexandr Dolgopolov wygrał z Albertem Ramosem 7:6, 6:4, 6:1, Dmitry Tursunov– Starace 6:1, 7:5, 6:2. Turniejowa 15 Mikhail Youzhny spędził na korcie ponad 3 godziny i potrzebował 5 setów, żeby wyeliminować Carreno Bustę 3:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:0.

Z turnieju odpadł niestety Michał Przysiężny. Polak bo blisko czterogodzinnej batalii przegrał z Jarkko Nieminenem 7:6 (9), 4:6, 7:6 (3), 3:6, 4:6. Tenisiści zagrali ze sobą po raz piąty i Michał czwarty raz okazał się słabszy od Fina. Za występ na kortach Rolanda Garrosa otrzyma €24,000. To jego 13. porażka z rzędu w tym sezonie.