Urszula Radwańska poddała mecz z powodu kontuzji

Sklasyfikowana obecnie na 78. miejscu w rankingu WTA Polka prowadziła w otwierającej partii wyrównaną walkę ze Słowaczką. W końcówce seta Urszula przełamała rywalkę i po 41 minutach wyszła na prowadzenie 6:4. W drugiej partii Ula już na samym początku została przełamana przez Rybarikovą, ale zdołała odrobić utratę swojego gema. Niestety nie na długo, bo już w następnym gemie Magdalena jeszcze raz odebrała Polce jej gema serwisowego. Chwilę później Słowaczka wyrównała wynik spotkania na po 1 w setach. W decydującej partii przy wyniku 6:4, 4:6, 0:3 Urszula Radwańska poddała mecz pierwszej rundy z powodu kontuzji kostki. Było to czwarte starcie tych zawodniczek, poprzednio dwa razy lepsza była Słowaczka, raz Ula.

O awans do trzeciej rundy Rybarikova zagra z Marią-Teresą Torro-Flor, która wyeliminowała dzisiaj rozstawioną z numerem 30 Klarę Koukalovą.

Za występ na French Open Polka otrzyma 5 punktów i €24,000. W zeszłym roku młodsza z sióstr Radwańskich odpadła z tego turnieju w drugiej rundzie.