Jerzy Janowicz jest w III rundzie

W pierwszej rundzie obecnie 60. w rankingu ATP Jarkko wyeliminował innego Polaka, Michała Przysiężnego.

Z Jerzym, Fin prowadził dzisiaj wyrównaną walkę. W otwierającej partii panowie zaczęli wygrywać gemy przy swoich podaniach dopiero od wyniku po 2. Janowicz nie miał problemów z wygrywaniem punktów, jeśli dobrze zaserwował. Przy wyniku 4:3 dla Jarkko i podaniu Janowicza, Jerzy obronił 3 break-pointów. Jarkko popełniał niewiele błędów i wygrywał bezpośrednio sporo piłek. Ostatecznie do rozstrzygnięcia potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. W niej lepszy okazał się wyżej notowany Polak, po 51 minutach Jerzy wyszedł na prowadzenie 7/6 (4).

Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego, ale tym razem Janowicz zdobył o jedno przełamanie mniej niż Nieminen i przegrywał już 1/3. Polak zdołał jednak wyrównać wynik w drugiej partii na po 5 i set znów zakończył się tie-breakiem, którego również zdobył Jerzy. Janowicz wygrał w tej partii bezpośrednio 20 piłek, o 13 więcej niż Fin. Na początku trzeciego seta Polak rozluźnił się i zaczął tracić kontrolę nad meczem. Jarkko przełamał go i prowadził już 3/0. Janowicz wrócił jednak do formy z końcówki drugiego seta, wygrał 5 gemów z rzędu, wyszedł na prowadzenie 5/3 i chwilę później zakończył mecz 7/6 (4), 7/6 (4), 6/4.

W zeszłym roku Jerzy doszedł do 3 rundy, uległ w niej Stanislasowi Wawrince. W  tym roku o awans do 4 rundy zagra z reprezentantem gospodarzy, Jo-Wilfriedem Tsongą. Panowie zmierzą się ze sobą po raz drugi, poprzednie spotkanie w 2013 roku w Rzymie wygrał Polak.