Roland Garros bez sióstr Williams

Dzisiejszą rywalką najwyżej rozstawionej tenisistki była 35. w rankingu WTA Garbine Muguruza. Hiszpanka pokazała w pojedynku drugiej rundy ogromne możliwości i tenis na bardzo wysokim poziomie. Amerykanka nie potrafiła w żaden sposób zagrozić niżej notowanej Hiszpance, która cały czas spychała ją do defensywy. Serena popełniła w pojedynku prawie czterokrotnie więcej błędów niż wygrała bezpośrednio piłek. Garbine Muguruza przełamała Amerykankę w całym meczu pięciokrotnie i w zaledwie godzinę i 5 minut zakończyła spotkanie w dwóch setach 6:2, 6:2.

O awans do czwartej rundy zagra Muguruza ze Słowaczką Anną Schmiedlovą, która pokonała dzisiaj turniejową 29, Venus Williams. Sklasyfikowana na 56. miejscu w światowym rankingu Schmiedlova potrzebowała trzech setów, żeby wygrać spotkanie drugiej rundy. Venus nie poddała się bez walki, przegrała mecz dopiero po dwóch godzinach i 16 minutach 6:2, 3:6, 4:6. Poprzedni raz tenisistki grały ze sobą w tym roku w Miami, wtedy lepsza była Amerykanka.

Najlepszym wynikiem Venus na kortach Rolanda Garrosa jest finał z 2002 roku, Serena natomiast jest dwukrotną triumfatorką tej imprezy.