Ćwierćfinalistkami Rolanda Garrosa są już Bouchard i Suarez Navarro

Eugenie Bouchard błyskawicznie pokonała turniejową 8 Angelique Kerber. Niemka polskiego pochodzenia nie miały w dzisiejszym spotkaniu z niżej rozstawioną Kanadyjką żadnych szans. Eugenie wygrała bezpośrednio aż 30 piłek, o 18 więcej od Kerber. W całym spotkaniu 20-letnia Bouchard przełamała swoją rywalkę czterokrotnie i oddała jej tylko trzy gemy. Po zaledwie 53 minutach  Eugenie zakończyła mecz 6:1, 6:2 i awansowała do swojego pierwszego ćwierćfinału French Open. Panie spotkały się na korcie po raz drugi i jest to pierwsze zwycięstwo Kanadyjki nad Niemką.

W zeszłym roku Kerber także odpadła z tego turnieju w 4 rundzie.

Drugą ćwierćfinalistką została turniejowa 14 Carla Suarez Navarro. Hiszpanka spędziła na korcie tylko 22 minut więcej niż Kanadyjka. Rywalką Carli była pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, Ajla Tomljanovic. W dzisiejszym meczu 72. w rankingu WTA Chorwatka nie prezentowała już tak wysokiej formy jak podczas pojedynku z naszą reprezentantką. W całym spotkaniu Ajla popełniła aż 25 niewymuszonych błędów przy zaledwie 15 wygranych bezpośrednio piłkach. Carla Suarez Navarro przełamała ją w trakcie całego pojedynku aż 4 razy, a sama tylko raz straciła gema przy swoim podaniu. Hiszpanka wygrała mecz 4 rundy w dwóch setach 6:3, 6:3. Tenisistki zagrały ze sobą po raz pierwszy.

Jest to najlepszy wynik Chorwatki osiągnięty na tutejszych kortach.

Eugenie Bouchard i Carla Suarez Navarro spotkają się w ćwierćfinale. Dotychczas zagrały ze sobą tylko raz, w 2013 roku na Wimbledonie, wtedy lepsza była Hiszpanka.