Murray wygrywa po świetnym meczu z Kohlschreiberem

Spotkanie to było wielką niewiadomą. Trudno było wskazać faworyta, lecz zgodnie z rankingiem to Murray był zawodnikiem o większych szansach. Kohlschreiber, zdaniem wielu, mógł jednak pokonać Szkota, który od momentu operacji nie prezentuje tak świetnego tenisa, jak chociażby rok temu, gdy triumfował w Wimbledonie..

Triumfator turnieju w Duesseldorfie nie wszedł dobrze w mecz. Z czasem jednak, dominacja Niemca rysowała się coraz mocniej. Nie bez znaczenia był fakt, iż Murray darował rywalowi wiele punktów po własnych błędach. 28. w rankingu ATP Kohlschreiber zaskakiwał Szkota co rusz świetnymi returnami, a jego skróty również robiły duże wrażenie. Pierwszy set rozstrzygnął się na korzyść Niemca 6-3.

Druga partia została przez Murraya zaczęta z dużym przytupem. Widać było w jego grze pozytywną złośc, która dopadła go po pierwszym przegranym secie. Przyszedł również czas na błędy rywala, lecz nie wpłynęły one aż tak mocno na wynik. Szkot bowiem był znacznie lepszy i wygrał drugiego seta 6-3. Kolejna odsłona wyglądała bardzo podobnie i zakończyła się tym samym wynikiem.

Obraz gry, w porównaniu do poprzednich dwóch setów, zmienił się w czwartej partii. Kohlschreiber wrócił do dyspozycji, jaką prezentował w pierwszym secie. Ponownie imponował dokładnością, a także poruszaniem się na korcie. Warto powiedzieć, że obaj tenisiści prowadzili długie, dynamiczne wymiany. Niemiec decydował się na ryzykowne zagrania i korzystał z niedokładności Murraya, która notorycznie wkradała się w jego zagrania. Słabiej notowany zawodnik przełamał rywala i wygrał seta 6-4. Jeszcze w trakcie tej gry, na twarzy Murraya wielokrotnie pojawiał się grymas bólu, bowiem Szkot odniósł jakąś lekką kontuzję. Nie była ona jednak na tyle poważna, by przerwać spotkanie.

Apetyty francuskich kibiców przed piątym setem były niesamowicie zaostrzone. Publiczność wspierała aplauzem obu tenisistów jednakowo. Mimo tak dużego czasu gry, zawodnicy nadal prezentowali dobrą grę na nogach. Początki piątego opiewały w nieprzewidywalne wydarzenia. Zawodnicy bowiem przełamywali się co rusz, a posiadanie piłek serwisowych nie oznaczało łatwiejszego wygrania gema. Z czasem zapanowała na korcie inna tendencja, gdyż zawodnicy zaczęli wygrywać swoje podania najczęściej „na sucho”. Trafnie ocenili komentatorzy tego seta mianem „wojny nerwów”, bowiem w tej sytuacji, kiedy zawodnicy idą „łeb w łeb”, nawet małe potknięcie może przekreślić szanse na awans do kolejnej rundy. Przy stanie 7:7, mecz został przełożony na dzisiaj. Ma to związek z późną godziną, która nastała Paryż podczas rozgrywania spotkania.

Po zaciętej końcówce, Murray pokonał rywala w ostatnim secie 11:10. Przełamanie, które wypracował, sprawiło, że Szkot przeszedł do następnej rundy.