Murray pokonał Verdasco

Murray jeszcze wczoraj rozgrywał swój mecz, lecz było to jedynie dokończenie spotkania. W porównaniu do starcia z Philippem Kohlschreiberem, dzisiejszy rywal Szkota postawił troszkę łatwiejsze warunki. Trzeba jednak przyznać, że forma faworyta znacząco wzrosła. Przede wszystkim zniknęły niewymuszone błędy, których ostatnio Murray nie był w stanie się ustrzec.

Pierwszy set był dość wyrównany. Tenisiści prowadzili długie wymiany, a ich gra miała prawo cieszyć oczy kibiców. Murray jednak przełamał rywala i to wystarczyło, by triumfować w pierwszym secie.

Druga partia wyglądała bardzo podobnie. Szkot prowadził grę, chociaż Verdasco również często zaskakiwał udanymi zagraniami. Nie wystarczyło to jednak na to, by zdobyć seta. Ten skończył się wynikiem 7:5 dla piątej rakiety świata.

Dominacja Szkota jeszcz mocniej zarysowała się w trzeciej odsłonie spotkania. U rywala wyraźnie było widać zmęczenie, a Murray imponował pracą na nogach. Tym sposobem Verdasco coraz częściej tracił punkty i przegrywał w dłuższych wymianach. Jednakże nie wyglądał w ten sposób cały set. Hiszpan bowiem wziął się w garść, podjął ryzyko, które mu się opłaciło. Verdasco wkrótce wyrównał straty i nie był wcale na pozycji straconej. Zryw ten nie wystarczył jednak, by przedłużyć spotkanie. Murray triumfował 7:6.