Andrea Petkovic po raz drugi w karierze ćwierćfinalistką French Open

Mecz 4 rundy wielkoszlemowego French Open trwał ponad 2 godziny. Tenisistki spotkały się na korcie po raz pierwszy. Sklasyfikowana dopiero na 148. miejscu w rankingu WTA Holenderka sprawdziła Petkovic sporo trudności. W otwierającej partii Bertens oddała swojej wyżej notowanej rywalce tylko jednego gema. Andrea popełniła ponad dwa razy więcej niewymuszonych błędów niż wygrała bezpośrednio piłek, natomiast u Kiki te statystyki wyglądały odwrotnie. Po 35 minutach Bertens prowadziła 6:1. Drugi set wyglądał podobnie do pierwszego, z tym wyjątkiem, że tym razem to Holenderka wyrzucała dużo więcej piłek. Petkovic wykorzystała tę sytuację przełamała ją trzykrotnie i po godzinie i 10 minutach wyrównała wynik pojedynku na po 1 w setach. Początek decydującej partii był festiwalem przełamań, Kiki przegrywała już 2:4, zdołała jednak wyrównać wynik na po 4.  Obydwie zawodniczki popełniły mnóstwo błędów, jednak Bertens dwukrotnie więcej i to Petkovic wygrała mecz w 3 setach 1:6, 6:2, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału.

Tam spotka się z turniejową 10 Sarą Errani, która pokonała wczoraj 7:5, 6:2 Jelenę Jankovic. Panie zagrają ze sobą po raz trzeci. Poprzednio raz lepsza była Niemka, raz Włoszka.

Wczorajsze mecze wyłoniły jeszcze dwie ćwierćfinalistki: Svetlana Kuznetsova wyeliminowała Lucie Safarovą 6:3, 6:4 i Simona Halep wygrała ze Sloane Stephens 6:4, 6:3.