Simona Halep i Andrea Petkovic kolejnymi półfinalistkami French Open

Przeciwniczką rozstawionej z numerem 4 Halep była triumfatorka tego turnieju z roku 2009, Svetlana Kuznetsova. Tenisistki spotkały się na korcie po raz piąty. W dzisiejszym pojedynku Rosjanka nie miała jednak zbyt wiele do powiedzenia. 22-letnia Rumunka już na otwarcie zdobyła gema przy serwisie Kuznetsovej i po chwili wyszła na prowadzenie 2:0. Mająca jednak sporego ducha walki Rosjanka wygrała gładko dwa gemy z rzędu i wyrównała wynik na po 2. Od tego momentu Simona nie oddała już jednak swojej niżej notowanej rywalce ani jednego gema. W tym secie Svetlana popełniła 10 niewymuszonych błędów, o 5 więcej niż Halep. Początek drugiej partii był bardzo zacięty, jednak to Simona wyszła na wysokie prowadzenie 4:1, Rosjanka wygrała jeszcze tylko jednego gema i po godzinie i 21 minutach Rumunka zakończyła mecz 6:2, 6:2.

O finał Rolanda Garrosa zagra z rozstawioną z numerem 28 Andreą Petkovic, która wyeliminowała dzisiaj turniejową 10 Sarę Errani. Początek tego ćwierćfinałowego pojedynku wskazywał, że to Włoszka wygra mecz. Errani wygrała bowiem pewnie dwa otwierające gemy. Niemka jednak nie bała się ryzykować i zaczęła wygrywać sporo piłek, wykorzystywała również słabą dyspozycję Sary, świetnie returnując. Andrea wygrała 6 gemów z rzędu i po 28 minutach prowadziła 6:2. Petkovic wygrała w tej partii bezpośrednio 12 piłek przy 7 Włoszki i popełniła o 3 niewymuszone błędy mniej. W drugim secie Włoszka nie wygrała ani jednego gema przy swoim podaniu, Petkovic przełamała ją czterokrotnie. Errani udało się wygrać zaledwie dwa gemy przy serwisie rywalki. Andrea Petkovic w niewiele ponad godzinę wygrała pojedynek o półfinał 6:2, 6:2.

Z Simoną Halep zagra po raz czwarty. Niemka tylko raz pokonała Rumunkę, w 2009 roku w Bukareszcie.