Simona Halep zagra o tytuł na kortach Rolanda Garrosa

W dzisiejszym półfinale French Open turniejowa 4 spotkała się z rozstawioną z numerem 28 Andreą Petkovic. W pierwszym secie Niemka w ogóle nie istniała. Nie pokazała formy z poprzednich spotkań, kiedy to zagrywała bardzo dużo kończących uderzeń. Dzisiaj Andrea popełniła ponad 4 razy więcej błędów niż wygrała bezpośrednio piłek. Simona natomiast grała swoje, zagrała 4 razy więcej kończących uderzeń od swojej rywalki. Po 29 minutach Halep wygrała otwierającą partię 6:2. W drugim secie Petkovic trochę się obudziła, zaczęła więcej trafiać i przełamała Halep. Jej przewaga nie trwała jednak długo, Simona od razu odzyskała utratę swojego gema serwisowego. Panie od tej pory pilnowały już swoich gemów i do rozstrzygnięcia tej partii potrzebny był tie-break. 22-letnia Rumunka była jednak dzisiaj zbyt mocna, pierwszy serwis jej nie zawodził i miała dodatni bilans piłek wygranych do niewymuszonych błędów. Po godzinie i 32 minutach Simona zakończyła półfinałowy pojedynek w dwóch setach 6:2, 7:6 (4). Tenisistki spotkały się na korcie po raz czwarty i jest to trzecia wygrana Rumunki nad Niemką.

W finale Simona zagra z Marią Sharapovą, która wygrała ten turniej w 2012 roku. Dla Halep jest to pierwszy finał wielkoszlemowej imprezy. Dotychczas panie grały ze sobą trzy razy i trzy razy lepsza była Rosjanka. Ostatni raz zmierzyły się w tym roku w madryckim finale, także na kortach ziemnych.

Andrea Petkovic jest trzecią Niemką po Steffi Graf, której udało się awansować do półfinału wielkoszlemowego turnieju.