Federer w ćwierćfinale Gerry Weber Open

Roger Federer awansował do ćwierćfinału turnieju Halle. Szwajcar pokonał Joao Sousę 7/6 (8), 6/4, 6/2. Mecz trwał godzinę i 53 minuty. W kolejnej rundzie Federer zmierzy się z Yen-Hsun Lu.

Do ćwierćfinału doszedł także Kei Nishikori, który wygrał z Francuzem, Gaelem Monfilsem. Spotkanie trwało godzinę i 31 minut i zakończyło się wynikiem 6/1, 3/6, 6/3. Następnym rywalem Nishikori’ego będzie amerykański tenisista, Steve Johnson.

Rozstawiony z numerem 3. Milos Raonic przegrał z Peterem Gojowczykiem 4/6, 4/6. Przeciwnikiem Niemca w walce o półfinal będzie kolumbijski tenisista, Alejandro Falla.

Niestety, Kubot nie zagra w półfinale na kortach w Halle. Rozstawiony z numerem 1. polsko-szwedzki duet Łukasz Kubot – Robert Lindstedt oddał mecz z Marinem Draganjem i Florinem Mergeą walkowerem. Oficjalny powód walkowera nie jest znany.

Dziś o 17:30 o ćwierćfinał turnieju Halle zagrają Hiszpan, Rafael Nadal i Niemiec, Dustin Brown.