Federer zdobył 7. tytuł w Halle

O 15 rozpoczął się finał turnieju Gerry Weber Open z pulą nagród € 711,010. Na kortach w Halle zagrali Alejandro Falla i rozstawiony z numerem 2, Roger Federer. 4. w rankingu ATP Szwajcar zmierzył się z 69. w rankingu Kolumbijczykiem po raz siódmy. Federer wygrał wszystkie wcześniejsze spotkania. Szwajcar triumfował na kortach w Halle w latach 2003-06 oraz w 2008 i 2013 roku.

Pierwszy set był zacięty i trwał 56 minut. Doszło do tie-break’a, którego wygrał Roger Federer. W ostatnim gemie Kolumbijczyk zdobył jedynie 2 punkty. W pierwszym gemie drugiego seta Szwajcar przełamał swojego przeciwnika, który nie pozostał mu dłużny i w następnym podaniu wyrównał wynik. Do stanu po 6 zawodnicy wygrywali swoje kolejne podania, tym samym doprowadzając do drugiego tie-break’a w meczu. Pierwsze trzy punkty w tym podaniu zdobył były lider rankingu ATP. Następnie przy stanie 6:3 Szwajcar miał aż trzy meczowe piłki, wykorzystał pierwszą z nich i wygrał tie-break’a oraz całe spotkanie.

Mecz trwał półtorej godziny i zakończył się wynikiem 7/6 (2), 7/6 (3).