Faworyci w drugiej rundzie Wimbledonu

Obrońca tytułu Andy Murray podejmował dziś Davida Goffina na korcie centralnym. Szkot zanotował 450. zwycięstwo, ogrywając rywala 6-1, 6-4, 7-5.
– Publiczność wspierała mnie od samego początku, atmosfera była cudowna. Zagrałem dobrze, uderzałem piłki dokładnie w taki sposób, w jaki chciałem. Sądzę, że drugi oraz trzeci set stały na bardzo wysokim poziomie. Przeciwnik grał agresywnie i imponował pracą na nogach – skomentował mecz Murray.

Kolejnym zawodnikiem ze ścisłej czołówki, który zanotował dziś zwycięstwo, był Tomas Berdych. Pierwszy set nie należał jednak do Czecha, bowiem dużo niżej notowany rywal Victor Hanescu dominował, co doprowadziło do triumfu w pierwszej partii. Kolejne sety były już jednak pod kontrolą Berdycha. Mecz zakończył się wynikiem 6-7, 6-1, 6-4, 6-3 dla Czecha.

Świetne spotkanie rozegrała dziś druga rakieta świata Novak Djokovic. Serb podejmował dziś Kazacha Andreya Golubeva. Spotkanie to było absolutnym pokazem siły „Djoko”, który zanotował imponujące zwycięstwo 6-0, 6-1, 6-1. Przeciwnikiem Serba w następnej rundzie będzie Radek Stepanek.

David Ferrer, podążając tropem swoich kolegów z czołówki rankingu, również wygrał swój mecz. Jego rywalem był rodak, 60. w rankingu ATP, Pablo Carreno Busta. 32-letni Ferrer nie miał problemów, by wygrać dzisiejsze spotkanie. Wynik 6-0, 6-7, 6-1, 6-1 dla Ferrera klarownie wskazuje, jaki był obraz gry.