Federer, Nadal i Raonic w kolejnej rundzie Wimbledonu

Dwukrotny triumfator Wimbledonu Rafael Nadal podejmował dzisiaj Martina Klizana. Rywal zapewne nie napędzał strachu popularnemu „Rafie” przed spotkaniem, lecz Hiszpan nie mógł go zlekceważyć. Na uwadze bowiem trzeba mieć, że Nadal miał za sobą pechową serię trzech spotkań na kortach trawiastych, w których nie odniósł zwycięstwa.
Pierwszy set był sporym zaskoczeniem. Padł on łupem Niemca, który zanotował przełamanie i wygrał 6-4. Reszta spotkania jednak odbywała się w takim stylu, z którego Nadal jest znany. Mowa o zabójczych piłkach kończących i świetnej pracy na nogach. Pozostałe trzy sety zakończyły się wynikami 6-3 dla turniejowej „dwójki”.
Przeciwnikiem Hiszpana w następnej rundzie będzie Lukas Rosol, tenisista, który wyrzucił Nadala za burtę Wimbledonu przed dwoma laty.

Gładkie zwycięstwo zanotował Milos Raonic, 8. w rankingu ATP. Przeciwnikiem Serba był dzisiaj Matthew Ebden. Raonic nie miał problemów, by wyeliminować rywala, który nie postawił twardych warunków. Faworyt wygrał 6-2, 6-4, 6-4 i w następnym starciu spotka się z Jackem Sockem bądź Pierre-Huguesem Hebertem.

Roger Federer zaliczył najbardziej spektakularne zwycięstwo dzisiejszego dnia. Szwajcar był w świetnej dyspozycji i w każdym momencie meczu dał do zrozumienia rywalowi, że nie przejdzie on do kolejnej rundy. W godzinę i 33 minuty, 32-letni Federer pokonał Paolo Lorenziego. Jego następnym przeciwnikiem będzie Julien Benneteau lub Gilles Muller.