Cadantu i Bogdan lepsze od Piter i Savchuk

W otwierającej partii Alexandra Cadantu i Elena Bogdan błyskawicznie wyszły na prowadzenie 5/1 trzykrotnie, przełamując polsko-ukraińską parę. Piter i Savchuk zdołały jeszcze wygrać 3 gemy, ale to nie wystarczyło i  po 39. minutach rumuński duet zakończył tego seta 6/4. W drugiej partii, trwającej prawie 50 minut, doszło do kilku przełamań z obu stron, ale to Katarzyna i Olga zdobyły o jedno więcej i po godzinie i 26. minutach wyrównały wynik na po 1 w setach. Niestety w super tie-breaku lepsze okazały się nierozstawione zawodniczki. Alexandra Cadantu i Elena Bogdan oddały turniejowej 1 w dodatkowej rozgrywce tylko 4 punkty i po godzinie i 40. minutach awansowały do finału, pokonując Piter i Savchuk 4/6, 6/4, 10-4.

W zeszłym roku sklasyfikowana na 104. miejscu w rankingu WTA Katarzyna Piter nie brała udziału w tej imprezie.

O tytuł Bucharest Open (pula nagród $250,000) rumuńska para zagra z Caglą Buyukakcay i Karin Knapp, które wyeliminowały wczoraj Paulę Kanię i Annę Tatishvili.