Urszula Radwańska słabsza od Asi Muhammad

Urszula Radwańska zagrała w pierwszej rundzie turnieju Odlum Brown Vancouver Open (pula nagród $ 100,000). Polka, która jest triumfatorką tej imprezy z 2008 roku zmierzyła się z 357. w rankingu WTA, Asią Muhammad.

Urszula Radwańska dobrze rozpoczęła spotkanie, 133. w światowym rankingu Polka szybko wygrała przy serwisie przeciwniczki i prowadziła 5/3. Jednak Amerykanka nie odpuściła i grała dalej. W dziewiątym gemie Asia Muhammad skorzystała z szansy na przełamanie rywalki i odrobiła straty. Następne podanie 23-letnia amerykańska tenisistka wygrała „na sucho”. Zawodniczki wygrały jeszcze po dwa gemy przy swoich serwisach i doszło do tie breaka. Ostatecznie po 50 minutach otwierającą partię wygrała Urszula Radwańska 7/6 (3).

Drugi set rozpoczął się od serwisu Amerykanki. Asia Muhammad zdołała przełamać Urszulę Radwańską i wyjść na prowadzenie. W dziesiątym secie skorzystała z piłki setowej i wygrała tę partię 6/4. To był najdłuższy set w tym spotkaniu, trwał 52 minuty.

W trzecim secie sytuacja wyglądała podobnie jak w drugim. 23-letnia Asia Muhammad zdołała wygrać przy serwisie polskiej reprezentantki, a Radwańskiej nie udało się odrobić tej straty. Po 2 godzinach i 26 minutach spotkanie na korcie w Vancouver wygrała Asia Muhammad 6/7 (3), 6/4, 6/3.

Siostra Urszuli, Agnieszka Radwańska rozegra dziś swój pierwszy mecz na korcie w Stanford. Przeciwniczką zawodniczki sklasyfikowanej na 5. miejscu w rankingu WTA będzie amerykańska zawodniczka, Varvara Lepchenko. Spotkanie jest zaplanowane na godzinę 22:00.