Murray i Robredo w finale SHENZHEN OPEN

W 1. półfinale Hiszpan zmierzył się z rozstawionym z numerem 6 Kolumbijczykiem Santiago Giraldo. Spotkanie było dosyć jednostronne. W 1. secie 22. rankingu ATP Robredo oddał swojemu niżej notowanemu rywalowi zaledwie 1 gema. Na początku 2. partii Kolumbijczyk odskoczył z przełamaniem na 3/0, ale Tommy wyrównał wynik na po 3, w końcówce seta wygrał jeszcze jednego gema przy podaniu Santiago i po zaledwie godzinie i 11. minutach wykorzystał 3. piłkę meczową i zamknął pojedynek w 2 setach 6/1, 6/4.

Rozstawiony z numerem 2 Andy Murray będzie przeciwnikiem Hiszpana w walce o tytuł SHENZHEN OPEN.

Szkot potrzebował 3 setów, żeby awansować do finału imprezy. Jego półfinałowym rywalem był sklasyfikowany na 97. miejscu w rankingu ATP Juan Monaco. Otwierającą partię Murray przegrywał już 1/4, udało mu się odzyskać utratę 1 przełamania, ale to nie wystarczyło i po 29. minutach Argentyńczyk prowadził 1:0 w setach. W 2. partii zawodnicy nawiązali wyrównaną walkę, Andy zaczął grać dużo lepiej, wygrał 2 otwierające gemy, Juan zdołał jeszcze odrobić utratę przełamania i wyrównał wynik. Jednak od wyniku po 3 to Szkot dominował na korcie. Wygrał 3 gemy z rzędu i zamknął tego seta wynikiem 6/3. W decydującej partii obecnie 11. w światowym rankingu Murray był nie do pokonania, nie oddał 30-latkowi ani 1 gema i po godzinie i 43. minutach zakończył mecz wynikiem 2/6, 6/3, 6/0.

Murray i Robredo zmierzą się ze sobą po raz 6. Poprzednio 3. razy lepszy był Szkot, 2. razy Hiszpan. Według bukmacherów faworytem jest Andy. Kurs na Bet365 na Szkota wynosi 1,28, a na Hiszpana 3,75.