Kolejna porażka Ferrera

O awans do 2. rundy Ferrer zagrał ze swoim rodakiem Marcelem Granollersem. W 1. secie tenisiści prowadzili wyrównaną walkę do wyniku po 4. W końcówce partii temu bardziej utytułowanemu Hiszpanowi udało się przełamać swojego rywala i po 45. minutach wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

W 2. partii sklasyfikowany na 44. miejscu w rankingu ATP Granollers dwukrotnie przełamał Ferrera i odskoczył na 5/1. Hiszpan nie poddał się, wygrał 3 gemy z rzędu, jednak nie obronił piłki setowej i po godzinie i 25. minutach 28-letni Marcel wyrównał wynik na po 1 setach.

W decydującej partii młodszy z Hiszpanów przełamał Davida już w 5. gemie, Ferrer już w następnym gemie zdołał zdobyć przełamanie powrotne, ale nie na długo, bowiem był to przedostatni gem zdobyty przez obecnie 5. rakietę świata w tym secie.

Po ponad dwugodzinnej batali Marcel Granollers pokonał rozstawionego z numerem 2 David Ferrera w 3 setach 4/6, 6/4, 6/4. Zawodnicy spotkali się na korcie po raz 6. i jest to dopiero 1. triumf Granollersa nad Ferrerem. W następnej rundzie rywalem Hiszpana będzie Amerykanin Steve Johnson.

Za występ w tym turnieju David otrzyma $8,580. W zeszłym roku Hiszpan nie brał udziału w tej imprezie. W minionym tygodniu Ferrer odpadł z turnieju Shenzhen Open w 2. rundzie, przegrał z kwalifikantem Viktorem Troickim. W 1. rundzie miał wolny los.