Nadal, Berdych i Dimitrov awansowali do ćwierćfinału

Rozstawiony z numerem 2 Hiszpan zmierzył się z kwalifikantem Peterem Gojowyczkiem. Rafael potrzebował dwóch setów, żeby awansować do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 500. 28-latek z Majorki przełamał notowanego na 122. pozycji w światowym rankingu Niemca dwukrotnie i po godzinie i 45 minutach wykorzystał 4. piłkę meczową i zamknął pojedynek wynikiem 6/3, 6/4. Zawodnicy spotkali się na korcie po raz 2. i po raz 2. lepszy był Nadal. O półfinał China Open Hiszpan zagra z innym kwalifikantem Martinem Klizanem.

W ćwierćfinale jest również Grigor Dimitrov, który wyeliminował dzisiaj Pablo Andujara. Otwierająca partia była festiwalem przełamań, jednak rozstawionemu z numerem 5 Bułgarowi udało się zdobyć o 1 więcej i to on po 39. minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Kolejna partia była bardzo wyrównana do wyniku po 4. Następne 2 gemy należały już do Dimitrova, który oddał w nich swojemu przeciwnikowi tylko 3 punkty i po godzinie i 23. minutach wygrał mecz 6/4, 6/4. W ćwierćfinale Bułgar zmierzy się z liderem rankingu ATP Novakiem Djokovicem. Będzie to już 6. starcie tych tenisistów. Dotychczas Grigorowi udało się wygrać z Serbem tylko 1 raz w 2013 roku podczas turnieju w Madrycie.

Tomas Berdych w ćwierćfinałowym pojedynku zagra z rozstawionym z numerem 8 Johnem Isnerem.  Czech pokonał w 2. rundzie Viktora Troickiego, który zagrał w turnieju głównym, dzięki dzikiej karcie. Berdych spędził na korcie tylko 5 minut dłużej niż Grigor Dimitrov i również potrzebował 2 setów, żeby awansować dalej. 29-latek przełamał 152. w rankingu ATP Serba w tym pojedynku dwukrotnie, a sam tylko raz stracił swój serwis i zakończył spotkanie wynikiem 6/3, 6/4. W zeszłym roku Berdych dotarł do półfinału tej imprezy.