Szybkie mecze Djokovica i Federera

Lider rankingu ATP Novak Djokovic potrzebował zaledwie godziny i 36. minut, żeby wygrać ćwierćfinałowe spotkanie z Davidem Ferrerem. W 1. secie rozstawiony z numerem 5 Hiszpan został przełamany przez Serba już w otwierającym gemie. Novak utrzymał przewagę tego 1 przełamania do końca partii i po blisko godzinie prowadził już 1:0 w setach. W 2. partii 32-letni David nie potrafił nawiązać wyrównanej walki ze swoim wyżej notowanym przeciwnikiem. Hiszpan dwukrotnie stracił gema przy własnym podaniu i rozstawiony z numerem 1 Novak Djokovic zakończył ten mecz w 2 setach 6/4, 6/2.

O finał szanghajskiego turnieju Serb zagra ze Szwajcarem Rogerem Federerem, który w ćwierćfinale spotkał się na korcie z Julienem Benneteau. Rozstawiony z numerem 3 Federer spędził na korcie o 25 minut mniej od swojego półfinałowego rywala. Pierwszy set był bardzo , sklasyfikowany obecnie na 30. miejscu w rankingu ATP Francuz ani raz odpuścił gema przy własnym podaniu i do rozstrzygnięcia tej zaciętej batalii potrzebny był tie-break. W nim jednak mocniejszy okazał się Roger, który wykorzystał 2. piłkę setową i wygrał dodatkową rozgrywkę. Rozpędzony były lider światowego rankingu błyskawicznie zdobył 2. partię, która trwała jedynie 21 minut i 33-latek

nie oddał w niej Benneteau ani jednego gema i zamknął to starcie wynikiem 7/6 (4), 6/0.

Faworytem według bukmacherów w półfinałowym pojedynku jest Djokovic. Kurs na Bet365 na Serba wynosi 1,36, a na Szwajcara 3,25. Tenisiści zagrają ze sobą już po raz 35. Poprzednio 17. razy triumfował Novak, 18. Roger.