Genialny występ Federera

Otwierająca partia była bardzo wyrównana, zawodnicy pokazali nam tenis na najwyższym poziomie. Wyrzucali niewiele piłek i dzięki nim byliśmy świadkami wielu genialnych akcji. Jednak widać było, że 33-letni Roger trochę bardziej dominuje na korcie. Szwajcar w 5. gemie wykorzystał 2. piłkę gemową i odskoczył na 3/2. Serb miał okazję już w następnym gemie odzyskać utratę przełamania, ale Federer był zbyt mocny. Roger utrzymał przewagę tego 1 przełamania do końca partii i po 39. minutach prowadził już 1:0 w setach.

W 2. partii Novak już w 1. gemie nie potrafił utrzymać swojego podania, Szwajcar wykorzystał słabszy moment w grze Serba, przełamał go, dołożył gem przy własnym podaniu i odskoczył na 2/0. Osiemnastokrotny triumfator w turniejach wielkoszlemowych imponował bardzo wysoką formą, sporo chodził do siatki i to zaowocowało. W 7. gemie Federer miał do dyspozycji aż 4 break-pointy, ale Serbowi tym razem udało się obronić swojego gema. Pomimo dobrej gry Novakowi nie udało się doprowadzić do 3. seta. Po godzinie 37. minutach Szwajcar zakończył starcie w 2 setach 6/4, 6/4. To 19. wygrana Rogera nad Novakiem.

27-letni Serb jest dwukrotnym triumfatorem tej imprezy. Za tegoroczny występ otrzyma 360 punktów i $197,060.

W finale rywalem rozstawionego z numerem 3 Rogera Federera będzie Francuz Gilles Simon, który w półfinale wyeliminował Feliciano Lopeza 7/6 (1), 6/2. W przyszłym tygodniu Szwajcar będzie 2. rakietą świata.