6. tytuł dla Stosur

W 1. secie tenisistki prowadziły bardzo wyrównaną walkę, świadczyć może o tym fakt, że otwierająca partia trwała blisko godzinę i pomimo jednego przełamania z obu stron do rozstrzygnięcia potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. Sklasyfikowana na 37. pozycji w rankingu WTA reprezentantka Kazachstanu miała w niej 2 piłki na objęcie prowadzenia 1:0 w setach, ale nie udało jej się wykorzystać żadnej z nich i po 58. minutach to Samantha Stosur wykorzystała 1. piłkę setową i zamknęła tę partię na swoją korzyść.

2. partia była już bardziej jednostronna. 30-latka z Brisbane już w otwierającym gemie przełamała swoją rywalkę, dołożyła swoje podanie i odskoczyła na 2/0. Diyas pomimo kilku okazji nie potrafiła zdobyć przełamania powrotnego i w końcówce seta jeszcze raz straciła gema przy własnym podaniu. Po godzinie i 42. minutach rozstawiona z numerem 1 Samantha zamknęła spotkanie w 2 setach 7/6 (7), 6/3.

Tenisistki zagrały ze sobą po raz 1.

W drodze po tytuł JAPAN WOMEN’S OPEN TENNIS Australijka pokonała jedną rozstawioną zawodniczkę, turniejową trójkę Elinę Svitolinę.

Za zwycięstwo obecnie 18. rakieta świata otrzyma $43,000 i 280 punktów. To jej 6. tytuł turnieju z cyklu WTA.